Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa malarstwa Agaty Grendowicz pt. „Kobieta zmienną jest”

25 marca 2020, 18:00 - 29 marca 2020, 18:00

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Agaty Grendowicz pt. „Kobieta zmienną jest”

Wernisaż odbędzie się 25 marca 2020 r. o godzinie 18.00.

Prace będą wystawione do 29 marca 2020 r.

Serdecznie zapraszamy!

Strona internetowa artystki: https://grendowicz.pl/
Nota biograficzna Agaty Grendowicz:
Absolwentka Wydziału Architektury w Gdańsku. Malarka, architekt, w dorobku zawodowym ma także stanowisko kuratora wystaw i kierownika galerii w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

W swojej twórczości przedstawia świat eterycznych postaci kobiecych , świadomie odwołując się do stylistyki sztuki początku XX wieku –malarstwa takich ikon jak Gustav Klimt czy Amadeo Modigliani, ale także prac graficznych słynnego ilustratora mody Rene Gruau. Bogate źródło inspiracji znajduje w stylistyce oraz modzie czarno-białego filmu z lat 50-tych XX wieku, a także w kolorycie i świetle Morza Śródziemnego.

Niektóre z obrazów są bardzo „graficzne”, a smukłe sylwetki kobiet zostały przedstawione w uproszczony sposób, praktycznie bez użycia światłocieni (np. seria Accesorize your life). Wykorzystanie czystych, kontrastujących barw jeszcze bardziej potęguje wrażenie celowego nawiązania do projektów reklamowych i ilustracji mody, pomimo zastosowania typowych technik malarskich i widocznej faktury farby. W jej pracach widać także odwołania do stylistyki pop-art, a niekiedy nawet tęsknotę za malarstwem fotorealistycznym.

Twórczość Agaty Grendowicz była prezentowana na wystawach indywidualnych w Polsce (m.in. Gdynia, Gdańsk, Sopot, Olsztyn, Warszawa) i w Budapeszcie, a także na wystawach zbiorowych w kraju ( Muzeum Narodowe w Krakowie; wystawa pokonkursowa finalistów ogólnopolskiego Triennale Malarstwa „Animalis” w Chorzowskim Centrum Kultury) oraz za granicą – w Siena Art Institute we Włoszech oraz w Kosowie (International Autumn Salon 2011). Obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii, Hiszpanii, Chorwacji, Niemczech i USA.

Szczegóły

Start:
25 marca 2020, 18:00
Koniec:
29 marca 2020, 18:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/193272461902612/

Organizator

Agata Grendowicz
Email:
agatagrendowicz@gmail.com
Strona internetowa:
https://grendowicz.pl/

Miejsce

Galeria Nostalgia
ul. Rynek 18
Wodzisław Śląski, śląskie 44-300 Polska
+ Google Map
Telefon:
517 189 108